Топ 5 најдобри матични мрежи за реклами во светот

Последно ажурирано на 7 септември 2022 година во 11:12 часот

Овде можете да се запознаете со Списокот на Топ оригинални рекламни мрежи во светот кои се подредени врз основа на уделот на пазарот. Native Advertising е една од најбрзо растечките платформи за рекламирање во светот. Најголемата домашна рекламна компанија има пазарен удел од 23.5%.

што е мајчин рекламирање? [Дефинирај мајчин рекламирање]

Неговото рекламирање му помага на огласувачот да најде релевантна содржина на интернет, усогласувајќи ги со вести, написи, блогови, видеа, апликации, производи и друга содржина.

Значи, тука е списокот на Топ 5 најдобри платформи за домашни реклами во светот.

Список на Топ матична мрежа за реклами во светот

Листата се базираше на Топ 1 милион користење на мајчин Рекламирање. Списокот беше подреден по број на веб-сајтови користејќи ја нивната технологија, а исто така и според пазарниот удел

1. TripleLift Native Advertising

Основана во 2012 година. TripleLift ја предводи следната генерација на програмско рекламирање. TripleLift е технолошка компанија вкоренета на пресекот на креативноста и медиумите. Неговата мисија е да го направи рекламирањето подобро за сите - сопственици на содржини, огласувачи и потрошувачи - со повторно измислување на поставување реклами еден по еден медиум.

Со директни извори на залихи, разновидни производни линии и креативни дизајнирани за обем користејќи го нашиот патентиран Computer Vision технологија, TripleLift ја вози следната генерација на програмско рекламирање од десктоп на телевизија.

Triplelift е на листата на врвни домашни рекламни мрежи во светот врз основа на уделот на пазарот. Следниве се услугите и производите што ги нуди TripleLift Native рекламирање. Компанијата е најголема на листата на Топ 5 матични мрежи за реклами во светот.

 • In-Feed Native
 • OTT
 • Брендирани содржина
 • Брендирани video
 • Видео во тек
 • Покажи
Прочитај повеќе  Топ 5 мрежи за видео рекламирање во светот

TripleLift е технолошка компанија вкоренета на пресекот на креативноста и медиумите. Компанијата е водечка во следната генерација на програмско рекламирање со повторно измислување на пласирање реклами еден по еден медиум - создавајќи свет во кој креативноста беспрекорно се вклопува во секое искуство со содржина на десктоп, мобилен телефон и видео.

 • Веб-страници: 17300
 • Пазарен удел: 23.5%
 • Големина на компанијата: 201-500 вработени
 • Седиште: Њујорк, Њујорк

Од јануари 2020 година, TripleLift забележа четиригодишен последователен раст од поголем од 70 проценти, а во 2019 година додаде повеќе од 150 работни места низ своите локации во Северна Америка, Европа и Азија Пацифик. TripleLift е најжешката компанија за AdTech, Inc.

2. Табула Мајчин Рекламирање

Taboola им помага на луѓето да најдат релевантна содржина на интернет, усогласувајќи ги со вести, написи, блогови, видеа, апликации, производи и друга содржина. Taboola е една од листата на врвни домашни рекламни мрежи во светот.

Технологијата на компанијата користи алгоритми за машинско учење за да анализира стотици сигнали кои доловуваат точно со каква содржина најверојатно ќе се вклучи секој поединец. Една од најголемите домашни платформи за рекламирање во светот.

 • # 1 Платформа за откривање низ целиот свет
 • 1.4 милијарди уникатни корисници месечно
 • 10,000+ Премиум издавачи и брендови
 • 1,000+ вработени во 18 канцеларии на глобално ниво
 • 44.5% од светската интернет популација достигна
 • 50 пати повеќе податоци од сите книги во јавната библиотека во Њујорк

Компанијата го прави тоа повеќе од 450 милијарди пати месечно за повеќе од една милијарда единствени корисници. Од 2007 година, компанијата порасна и стана водечка платформа за откривање на отворената мрежа, опслужувајќи комбинација од врвни светски брендови и најпочитуваните светски издавачи.

 • Веб-страници: 10900
 • Пазарен удел: 15%
Прочитај повеќе  Топ 5 мрежи за видео рекламирање во светот

Taboola, сега над 1,400 луѓе на глобално ниво, е со седиште во Њујорк Сити со канцеларии во Мексико Сити, Сао Паоло, Лос Анџелес, Лондон, Берлин, Мадрид, Париз, Тел Авив, Њу Делхи, Бангкок, Пекинг, Шангај, Истанбул, Сеул, Токио и Сиднеј, а се користи од илјадници компании за да им помогне на повеќе од милијарда луѓе ширум светот да откријат што е интересно и ново во моментите кога се подготвени да искусат нови работи.

3. Надворешен мозок

Јарон Галаи и Ори Лахав го основаа Outbrain во 2006 година за да го решат проблемот што го имаа издавачите во повторувањето на искуството за печатење со вртење страница за откривање на следната статија или производ на Интернет. Outbrain е 4-ти на листата на врвни домашни рекламни мрежи во светот.

Експертизата и иновациите развиени со текот на годините го ставија Outbrain во центарот на иновациите за откривање на храна и продолжуваат да поттикнуваат напредок што го подобрува начинот на откривање на содржината, во сите формати и на сите уреди.

 • Веб-страници: 6700
 • Пазарен удел: 9.1%
 • Основана: 2006

Технологијата за напојување на Outbrain ги овластува медиумските компании и издавачите да се натпреваруваат со ѕидовите градини за стекнување, ангажирање и задржување публика. Outbrain им помага на брендовите и агенциите да се поврзат со една третина од потрошувачите во светот кои се занимаваат со содржини на отворената мрежа. Outbrain е меѓу најдобрите платформи за автоматско рекламирање во светот.

4. Adblade

Лансиран во јануари 2008 година, Adblade го изгради својот бизнис на уникатни рекламни единици и премиум пласмани кои им овозможуваат и на огласувачите на брендови и на врвните издавачи да успеат на преполниот онлајн пазар.

Adblade е поделба на Adiant, компанија за дигитална медиумска технологија посветена на испорака на најиновативни рекламни решенија до издавачи и огласувачи со врвен квалитет. Компанијата е втора по големина на листата на Топ родни платформи за рекламирање во светот.

 • Веб-страници: 10700
 • Пазарен удел: 14.9%
Прочитај повеќе  Топ 5 мрежи за видео рекламирање во светот

Adblade е најиновативната платформа за рекламирање во стил на содржина на Интернет. Adblade е најиновативната платформа за рекламирање во стил на содржина, која им овозможува на огласувачите да допрат до над 300 милиони месечни уникатни корисници на стотици врвни брендирани сајтови со апсолутна гаранција за безбедност на брендот.

Adblade нуди добитна комбинација на иновативни сопственички рекламни единици, масовен обем, дистрибуција преку избрани издавачи од највисоко ниво, како и уникатни карактеристики кои им даваат на огласувачите потребна доверба за да го започнат својот бренд и кампањи за директен одговор.

Топ споделени веб-хостинг компании во светот

5. МГИД

Основана во 2008 година, МГИД порасна на 600+ вработени, кои работат надвор од нашата
11 глобални канцеларии. Mgid е меѓу листата на најдобри домашни платформи за рекламирање во светот.

Компанијата е партнер со клиенти со потекло од над 200 земји, додека поддржува повеќе од 70 различни јазици. Меѓу врвните домашни платформи за рекламирање во Азија.

 • 600+ вработени ширум светот
 • Поддржани 70+ јазици
 • Опфатени над 200 земји и територии
 • Основач: 2008 година

Со MGID, Огласувачот добива пристап до над 32,000 издавачи и над 185 милијарди месечни импресии. Компанијата е петта на листата на најголеми домашни рекламни компании во светот. MGID е 5-ти на листата на врвни домашни рекламни мрежи во светот.

Конечно, ова е листата на Топ 5 матични мрежи за реклами во светот.

За авторот

Оставете коментар

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Дојдете до врв