Najlepsze kraje według PKB 2022 Produkt krajowy brutto

Ostatnia aktualizacja 8 września 2022 o godzinie 09:14

Oto lista Krajów Top PKB 2022 Produkt Krajowy Brutto. USA to największa gospodarka na świecie z PKB wynoszącym 25.3 biliona dolarów amerykańskich, a następnie Chiny, Japonia, Niemcy, Zjednoczone Królestwo i Indiach.

Stany Zjednoczone generują 24.40% światowego PKB, a następne są Chiny z 19.17%. Czwórka największych gospodarek (kraj) generuje ponad 4% PKB, a kraje z pierwszej dziesiątki generują ponad 50% światowego PKB.

Najlepsze kraje według PKB 2022 Produkt krajowy brutto

Oto lista Krajów Top PKB 2022 Produkt Krajowy Brutto.

RangaPKB, ceny bieżące (miliardy dolarów amerykańskich)Rok 2022% świata
1United States2534724.40%
2Chiny1991219.17%
3Japonia49124.73%
4Niemcy42574.10%
5Wielka Brytania33763.25%
6Indie32913.17%
7Francja29372.83%
8Kanada22212.14%
9Włochy20581.98%
10Australia i Nowa Zelandia20061.93%
Lista 10 krajów o największej wartości PKB Produkt krajowy brutto

Całkowity światowy PKB wynosił 103.8 biliona dolarów amerykańskich w 2022 roku, a Stany Zjednoczone dostarczają około 24.40% światowego PKB, a następnie Chiny z 19.17%.

Top Kraj według Produktu Krajowego Brutto

Lista najlepszych krajów według PKB w roku 2022

RangaPKB, ceny bieżące (miliardy dolarów amerykańskich)2022% świata20232027% w 20272022 do 27
1United States2534724.40%266953096622.71%-1.70%
2Chiny, Chińska Republika Ludowa1991219.17%218652912921.36%2.19%
3Unia Europejska1720016.56%183202197316.11%-0.45%
4Japonia49124.73%529162604.59%-0.14%
5Niemcy42574.10%456553613.93%-0.17%
6Wielka Brytania33763.25%368745523.34%0.09%
7Indie32913.17%358349173.61%0.44%
8Francja29372.83%308636212.66%-0.17%
9Kanada22212.14%236227992.05%-0.09%
10Włochy20581.98%216925271.85%-0.13%
11Australia i Nowa Zelandia20061.93%210525171.85%-0.09%
12Brazylia18331.77%198024481.79%0.03%
13Federacja Rosyjska18291.76%171317961.32%-0.44%
14Republika Korei18051.74%192023001.69%-0.05%
15Australia17481.68%182821861.60%-0.08%
16Iran17391.67%178321211.56%-0.12%
17Hiszpania14361.38%151918251.34%-0.04%
18Meksyk13231.27%138016461.21%-0.07%
19Indonezja12891.24%141118681.37%0.13%
20Azja Środkowa i Kaukaz11611.12%123618221.34%0.22%
21Arabia Saudyjska10401.00%102211080.81%-0.19%
22Holandia10140.98%107312710.93%-0.04%
23Afryka Północna8570.82%88611470.84%0.02%
24Szwajcaria8420.81%88810640.78%-0.03%
25Tajwan, prowincja Chin8410.81%89310950.80%-0.01%
26Polska7000.67%7569940.73%0.06%
27Turcja6920.67%71411360.83%0.17%
28Szwecja6210.60%6708330.61%0.01%
29Belgia6100.59%6407460.55%-0.04%
30Argentyna5640.54%5746460.47%-0.07%
31Norwegia5420.52%5505910.43%-0.09%
32Tajlandia5220.50%5566930.51%0.01%
33Izrael5210.50%5486690.49%-0.01%
34Irlandia5160.50%5627160.52%0.03%
35Nigeria5110.49%5809580.70%0.21%
36Zjednoczone Emiraty Arabskie5010.48%5065860.43%-0.05%
37Austria4800.46%5196310.46%0.00%
38Malezja4390.42%4826340.46%0.04%
39Egipt4360.42%4506380.47%0.05%
40RPA4260.41%4485130.38%-0.03%
41Singapur4240.41%4515440.40%-0.01%
42Ameryka Środkowa4130.40%4385640.41%0.02%
43Filipiny4120.40%4466150.45%0.05%
44Wietnam4090.39%4636900.51%0.11%
45Dania3990.38%4195110.37%-0.01%
46Bangladesz3970.38%4386280.46%0.08%
47Hongkong3690.36%3914780.35%-0.01%
PKBŚwiat103867100.00%110751136384100.00%0.00%
Lista największych krajów według PKB 2022 Produkt krajowy brutto

Oto wreszcie lista Krajów Top PKB 2022 Produkt Krajowy Brutto.

O autorze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry