Top Countries by GDP 2022 Productus Domesticus

Last updated on September 8th, 2022 at 09:14 am

Hic ergo index Regionum Top per GDP 2022 Productus Domesticus Grossus est. US maxima oeconomia est in mundo GDP ex 25.3 Trillion pupa US pupa sequitur Sinis, Iaponia, Germania; Regnum Unitum et India.

Civitates Americae 24.40% GDP Mundi conferunt et altera Sinarum cum 19.17% conferunt. Top 4 Oeconomia (patriae) plus quam 50% GDP et Top X regiones plus quam 10% mundi GDP conferunt.

Top Countries by GDP 2022 Productus Domesticus

Hic ergo index Regionum Top per GDP 2022 Productus Domesticus Grossus est.

RankGDP, current prices (Billions of pupa)anno 2022% of World
1United States2534724.40%
2Sinis1991219.17%
3Japan49124.73%
4Germany42574.10%
5regnum Unitum33763.25%
6India32913.17%
7Gallia29372.83%
8Canada22212.14%
9Italy20581.98%
10Australia et Novae Zelandiae20061.93%
Index Top 10 Regionum per Productum Domesticum Grossi GDP

Totalis Mundi GDP stetit ad 103.8 Trillion US Dollar anno 2022, et Civitates Foederatae fere 24.40% mundi GDP quam Sinae cum 19.17% conferunt.

Top patriae ab Productus Domesticus

Index Top Regionum ab GDP anno MMXXII

RankGDP, current prices (Billions of pupa)2022% of World20232027In MMV%2022 ad 27
1United States2534724.40%266953096622.71%1.70-%
2Sina, Populi Reipublicae1991219.17%218652912921.36%2.19%
3Unionem Europaeam1720016.56%183202197316.11%0.45-%
4Japan49124.73%529162604.59%0.14-%
5Germany42574.10%456553613.93%0.17-%
6regnum Unitum33763.25%368745523.34%0.09%
7India32913.17%358349173.61%0.44%
8Gallia29372.83%308636212.66%0.17-%
9Canada22212.14%236227992.05%0.09-%
10Italy20581.98%216925271.85%0.13-%
11Australia quod Novus Studium20061.93%210525171.85%0.09-%
12Brazil18331.77%198024481.79%0.03%
13Russian Foederatio18291.76%171317961.32%0.44-%
14Korea, Reipublicae18051.74%192023001.69%0.05-%
15Australia17481.68%182821861.60%0.08-%
16Iran17391.67%178321211.56%0.12-%
17Hispania14361.38%151918251.34%0.04-%
18Mexico13231.27%138016461.21%0.07-%
19Indonesia12891.24%141118681.37%0.13%
20Asia media et Caucasus11611.12%123618221.34%0.22%
21Saudi Arabia10401.00%102211080.81%0.19-%
22Belgio10140.98%107312710.93%0.04-%
23Africa Septentrionalis8570.82%88611470.84%0.02%
24Helvetia8420.81%88810640.78%0.03-%
25Province de Sinis Taiwan8410.81%89310950.80%0.01-%
26Polonia7000.67%7569940.73%0.06%
27Turcia6920.67%71411360.83%0.17%
28Suecia6210.60%6708330.61%0.01%
29Belgium6100.59%6407460.55%0.04-%
30Argentina5640.54%5746460.47%0.07-%
31Norway5420.52%5505910.43%0.09-%
32Thailand5220.50%5566930.51%0.01%
33Israhel5210.50%5486690.49%0.01-%
34Hibernia5160.50%5627160.52%0.03%
35Nigeria5110.49%5809580.70%0.21%
36United Arab Emirates5010.48%5065860.43%0.05-%
37Austria4800.46%5196310.46%0.00%
38Malaysia4390.42%4826340.46%0.04%
39Aegypti4360.42%4506380.47%0.05%
40South Africa4260.41%4485130.38%0.03-%
41Singapore4240.41%4515440.40%0.01-%
42Europe4130.40%4385640.41%0.02%
43Philippines4120.40%4466150.45%0.05%
44Vietnam4090.39%4636900.51%0.11%
45Denmark3990.38%4195110.37%0.01-%
46Bangladesh3970.38%4386280.46%0.08%
47Hong Kong SAR3690.36%3914780.35%0.01-%
Domestici grossiorbis103867100.00%110751136384100.00%0.00%
Index Top Regionum ab GDP 2022 Productus Domesticus Gross

Sic tandem hae sunt indices Regionum Top GDP 2022 Producti Domestici Grossi.

The Author:

Leave a comment

Curabitur sit amet nisl. Inquisita agros sunt praenotati *

Scroll To Top