Negara Top miturut PDB 2022 Produk Domestik Bruto

Kaca kiyé nembé diowahi jam 8, tanggal 2022 September 09

Dadi iki dhaptar Negara Paling Top miturut PDB 2022 Produk Domestik Bruto. AS minangka ekonomi paling gedhe ing donya kanthi GDP 25.3 Triliun dolar AS, diikuti China, Jepang, Jerman, Kerajaan Inggris lan India.

Amerika Serikat nyumbang 24.40% saka PDB Donya lan sabanjure yaiku China kanthi 19.17%. Top 4 Ekonomi (Negara) nyumbang luwih saka 50% saka PDB lan Top 10 Negara nyumbang luwih saka 60% saka PDB donya.

Negara Top miturut PDB 2022 Produk Domestik Bruto

Dadi iki dhaptar Negara Paling Top miturut PDB 2022 Produk Domestik Bruto.

UrutanGDP, rega saiki (miliar dolar AS)Taun 2022% saka Donya
1Amerika Serikat2534724.40%
2China1991219.17%
3Japan49124.73%
4Jerman42574.10%
5Inggris33763.25%
6India32913.17%
7France29372.83%
8Canada22212.14%
9Italia20581.98%
10Australia lan Selandia Anyar20061.93%
Dhaptar Top 10 Negara miturut PDB Produk Domestik Bruto

Total PDB Donya Ngadeg ing 103.8 Triliun Dolar AS ing taun 2022 lan Amerika Serikat nyumbang udakara 24.40% saka PDB donya diikuti dening China kanthi 19.17%.

Negara Top miturut Produk Domestik Bruto

Dhaptar Negara Top miturut PDB ing taun 2022

UrutanGDP, rega saiki (miliar dolar AS)2022% saka Donya20232027% ing 20272022 kanggo 27
1Amerika Serikat2534724.40%266953096622.71%-1.70%
2China, Republik Rakyat1991219.17%218652912921.36%2.19%
3Uni-Eropa1720016.56%183202197316.11%-0.45%
4Japan49124.73%529162604.59%-0.14%
5Jerman42574.10%456553613.93%-0.17%
6Inggris33763.25%368745523.34%0.09%
7India32913.17%358349173.61%0.44%
8France29372.83%308636212.66%-0.17%
9Canada22212.14%236227992.05%-0.09%
10Italia20581.98%216925271.85%-0.13%
11Australia lan Selandia Baru20061.93%210525171.85%-0.09%
12Brazil18331.77%198024481.79%0.03%
13Russian Federation18291.76%171317961.32%-0.44%
14Korea, Republic of18051.74%192023001.69%-0.05%
15Australia17481.68%182821861.60%-0.08%
16Iran17391.67%178321211.56%-0.12%
17Spanyol14361.38%151918251.34%-0.04%
18Mexico13231.27%138016461.21%-0.07%
19Indonesia12891.24%141118681.37%0.13%
20Asia Tengah lan Kaukasus11611.12%123618221.34%0.22%
21Saudi Arabia10401.00%102211080.81%-0.19%
22Walanda10140.98%107312710.93%-0.04%
23Afrika Lor8570.82%88611470.84%0.02%
24Swiss8420.81%88810640.78%-0.03%
25Provinsi Taiwan ing China8410.81%89310950.80%-0.01%
26Poland7000.67%7569940.73%0.06%
27Turkey6920.67%71411360.83%0.17%
28Swedia6210.60%6708330.61%0.01%
29Belgium6100.59%6407460.55%-0.04%
30Argentina5640.54%5746460.47%-0.07%
31Norway5420.52%5505910.43%-0.09%
32Thailand5220.50%5566930.51%0.01%
33Israel5210.50%5486690.49%-0.01%
34Ireland5160.50%5627160.52%0.03%
35Nigeria5110.49%5809580.70%0.21%
36Uni Emirat Arab5010.48%5065860.43%-0.05%
37Austria4800.46%5196310.46%0.00%
38Malaysia4390.42%4826340.46%0.04%
39Mesir4360.42%4506380.47%0.05%
40Afrika Kidul4260.41%4485130.38%-0.03%
41Singapore4240.41%4515440.40%-0.01%
42Amerika Tengah4130.40%4385640.41%0.02%
43Philippines4120.40%4466150.45%0.05%
44Vietnam4090.39%4636900.51%0.11%
45Denmark3990.38%4195110.37%-0.01%
46Bangladesh3970.38%4386280.46%0.08%
47Hong Kong SAR3690.36%3914780.35%-0.01%
GDPWorld103867100.00%110751136384100.00%0.00%
Dhaptar Negara Top miturut PDB 2022 Produk Domestik Bruto

Dadi pungkasane iki dhaptar Negara Paling Top miturut PDB 2022 Produk Domestik Bruto.

Informasi terkait

NANGGUNG JAWABAN

Mangga ketikno komentar sampeyan!
Mangga ketik jeneng sampeyan ing kene