Ĉefaj Landoj laŭ MEP 2022 Malneta Enlanda Produkto

Laste ĝisdatigita la 8-an de septembro 2022 je 09:14

Do jen la listo de Ĉefaj Landoj laŭ MEP 2022 Malneta Enlanda Produkto. Usono estas la plej granda ekonomio en la mondo kun MEP de 25.3 Duilionoj da usonaj dolaroj sekvata de Ĉinio, Japanio, Germanio, Unuiĝinta Reĝlando kaj Barato.

Usono kontribuas 24.40% de la Monda MEP kaj la sekva estas Ĉinio kun 19.17%. Supraj 4 Ekonomio (Lando) kontribuas pli ol 50% de MEP kaj la Supraj 10 Landoj kontribuas pli ol 60% de monda MEP.

Ĉefaj Landoj laŭ MEP 2022 Malneta Enlanda Produkto

Do jen la listo de Ĉefaj Landoj laŭ MEP 2022 Malneta Enlanda Produkto.

RangoMEP, nunaj prezoj (Miliardoj da usonaj dolaroj)jaro 2022% de Mondo
1Usono2534724.40%
2Ĉinio1991219.17%
3Japanio49124.73%
4Germanio42574.10%
5Unuiĝinta Reĝlando33763.25%
6Barato32913.17%
7Francio29372.83%
8Kanado22212.14%
9Italio20581.98%
10Aŭstralio kaj Nov-Zelando20061.93%
Listo de Supraj 10 Landoj laŭ MEP Malneta Enlanda Produkto

Tuta Monda MEP Staris je 103.8 Duilionoj da usonaj dolaroj en la jaro 2022 kaj Usono kontribuas ĉirkaŭ 24.40% de la monda MEP sekvata de Ĉinio kun 19.17%.

Ĉefa Lando laŭ Malneta Enlanda Produkto

Listo de Ĉefaj Landoj laŭ MEP en la jaro 2022

RangoMEP, nunaj prezoj (Miliardoj da usonaj dolaroj)2022% de Mondo20232027% en 20272022 al 27
1Usono2534724.40%266953096622.71%-1.70%
2Ĉinio, Popola Respubliko1991219.17%218652912921.36%2.19%
3Eŭropa Unio1720016.56%183202197316.11%-0.45%
4Japanio49124.73%529162604.59%-0.14%
5Germanio42574.10%456553613.93%-0.17%
6Unuiĝinta Reĝlando33763.25%368745523.34%0.09%
7Barato32913.17%358349173.61%0.44%
8Francio29372.83%308636212.66%-0.17%
9Kanado22212.14%236227992.05%-0.09%
10Italio20581.98%216925271.85%-0.13%
11Aŭstralio kaj Nov-Zelando20061.93%210525171.85%-0.09%
12Brazilo18331.77%198024481.79%0.03%
13Rusa Federacio18291.76%171317961.32%-0.44%
14Koreio, Respubliko de18051.74%192023001.69%-0.05%
15Aŭstralio17481.68%182821861.60%-0.08%
16Irano17391.67%178321211.56%-0.12%
17Hispanio14361.38%151918251.34%-0.04%
18Meksiko13231.27%138016461.21%-0.07%
19Indonesia12891.24%141118681.37%0.13%
20Centra Azio kaj Kaŭkazo11611.12%123618221.34%0.22%
21Saŭdiarabio10401.00%102211080.81%-0.19%
22Nederlando10140.98%107312710.93%-0.04%
23Nordafriko8570.82%88611470.84%0.02%
24Svislando8420.81%88810640.78%-0.03%
25Tajvana Provinco de Ĉinio8410.81%89310950.80%-0.01%
26Pollando7000.67%7569940.73%0.06%
27Turkio6920.67%71411360.83%0.17%
28Svedio6210.60%6708330.61%0.01%
29Belgio6100.59%6407460.55%-0.04%
30Argentino5640.54%5746460.47%-0.07%
31Norvegio5420.52%5505910.43%-0.09%
32Tajlando5220.50%5566930.51%0.01%
33Israelo5210.50%5486690.49%-0.01%
34Irlando5160.50%5627160.52%0.03%
35Niĝerio5110.49%5809580.70%0.21%
36Unuiĝintaj Arabaj Emirlandoj5010.48%5065860.43%-0.05%
37Aŭstrio4800.46%5196310.46%0.00%
38Malajzio4390.42%4826340.46%0.04%
39Egiptujo4360.42%4506380.47%0.05%
40Sudafriko4260.41%4485130.38%-0.03%
41Singapuro4240.41%4515440.40%-0.01%
42Mezameriko4130.40%4385640.41%0.02%
43Filipinoj4120.40%4466150.45%0.05%
44Vjetnamio4090.39%4636900.51%0.11%
45Danio3990.38%4195110.37%-0.01%
46Bangladeŝo3970.38%4386280.46%0.08%
47Hong Kong SAR3690.36%3914780.35%-0.01%
GDPmondo103867100.00%110751136384100.00%0.00%
Listo de Ĉefaj Landoj laŭ MEP 2022 Malneta Enlanda Produkto

Do finfine ĉi tiuj estas la listo de Ĉefaj Landoj laŭ MEP 2022 Malneta Enlanda Produkto.

❤️ DIVINGU❤️

Pri La Aŭtoro

Lasu komenton

Via retpoŝta adreso ne estos publikigita. Bezonata kampoj estas markitaj *

❤️ DIVINGU❤️
❤️ DIVINGU❤️
Rulumu al Supro