Nanguna nga mga Bansa sa GDP 2022 Gross Domestic Product

Katapusang gi-update niadtong Septiyembre 8, 2022 sa 09:14 am

Mao nga ania ang lista sa Top Countries sa GDP 2022 Gross Domestic Product. Ang US mao ang pinakadako nga ekonomiya sa kalibutan nga adunay GDP nga 25.3 Trillion US dollar gisundan sa China, Japan, Germany, Nagkahiusa nga gingharian ug India.

Ang Estados Unidos nag-amot ug 24.40% sa World GDP ug ang sunod mao ang china nga adunay 19.17%. Top 4 Economy (Country) nag-amot ug labaw sa 50% sa GDP ug ang Top 10 Countries nag-amot ug labaw sa 60% sa GDP sa kalibutan.

Nanguna nga mga Bansa sa GDP 2022 Gross Domestic Product

Mao nga ania ang lista sa Top Countries sa GDP 2022 Gross Domestic Product.

ranggoGDP, kasamtangang mga presyo (Bilyon nga dolyar sa US)Tuig 2022% sa Kalibutan
1Estados Unidos2534724.40%
2China1991219.17%
3Japan49124.73%
4Germany42574.10%
5United Kingdom33763.25%
6India32913.17%
7Komyun sa Pransiya29372.83%
8Canada22212.14%
9Italy20581.98%
10Australia ug New Zealand20061.93%
Listahan sa Top 10 nga mga Bansa sa GDP Gross domestic Product

Kinatibuk-ang GDP sa Kalibutan Mibarog sa 103.8 Trilyong US Dollar sa tuig 2022 ug ang Estados Unidos nakatampo ug mga 24.40% sa GDP sa kalibotan gisundan sa China nga adunay 19.17%.

Nanguna nga Nasud pinaagi sa Gross Domestic Product

Listahan sa Nanguna nga mga Bansa sa GDP sa tuig 2022

ranggoGDP, kasamtangang mga presyo (Bilyon nga dolyar sa US)2022% sa Kalibutan20232027% sa 20272022 sa 27
1Estados Unidos2534724.40%266953096622.71%-1.70%
2China, People's Republic of1991219.17%218652912921.36%2.19%
3European Union1720016.56%183202197316.11%-0.45%
4Japan49124.73%529162604.59%-0.14%
5Germany42574.10%456553613.93%-0.17%
6United Kingdom33763.25%368745523.34%0.09%
7India32913.17%358349173.61%0.44%
8Komyun sa Pransiya29372.83%308636212.66%-0.17%
9Canada22212.14%236227992.05%-0.09%
10Italy20581.98%216925271.85%-0.13%
11Australia ug New Zealand20061.93%210525171.85%-0.09%
12Brazil18331.77%198024481.79%0.03%
13Russian Federation18291.76%171317961.32%-0.44%
14Korea, Republika sa18051.74%192023001.69%-0.05%
15Australia17481.68%182821861.60%-0.08%
16Iran17391.67%178321211.56%-0.12%
17Spain14361.38%151918251.34%-0.04%
18Mexico13231.27%138016461.21%-0.07%
19Indonesia12891.24%141118681.37%0.13%
20Central Asia ug sa Caucasus11611.12%123618221.34%0.22%
21Saudi Arabia10401.00%102211080.81%-0.19%
22Netherlands10140.98%107312710.93%-0.04%
23North Africa8570.82%88611470.84%0.02%
24Switzerland8420.81%88810640.78%-0.03%
25Ang Lalawigan sa Taiwan sa Tsina8410.81%89310950.80%-0.01%
26Poland7000.67%7569940.73%0.06%
27Turkey6920.67%71411360.83%0.17%
28Sweden6210.60%6708330.61%0.01%
29Belgium6100.59%6407460.55%-0.04%
30Argentina5640.54%5746460.47%-0.07%
31Norway5420.52%5505910.43%-0.09%
32Thailand5220.50%5566930.51%0.01%
33Israel5210.50%5486690.49%-0.01%
34Ireland5160.50%5627160.52%0.03%
35Nigeria5110.49%5809580.70%0.21%
36United Arab Emirates5010.48%5065860.43%-0.05%
37Austria4800.46%5196310.46%0.00%
38Malaysia4390.42%4826340.46%0.04%
39Egipto4360.42%4506380.47%0.05%
40South Africa4260.41%4485130.38%-0.03%
41Singapore4240.41%4515440.40%-0.01%
42Central America4130.40%4385640.41%0.02%
43Philippines4120.40%4466150.45%0.05%
44Vietnam4090.39%4636900.51%0.11%
45Denmark3990.38%4195110.37%-0.01%
46Bangladesh3970.38%4386280.46%0.08%
47Hong Kong SAR3690.36%3914780.35%-0.01%
GDPKalibutan103867100.00%110751136384100.00%0.00%
Listahan sa Nanguna nga mga Bansa sa GDP 2022 Gross Domestic Product

Mao nga sa katapusan kini ang lista sa Mga Nanguna nga Nasud sa GDP 2022 Gross Domestic Product.

Mga Author Ang

Leave sa usa ka Comment

Ang imong email address dili nga gipatik. Gikinahanglan kaumahan mga gimarkahan *

Linukot nga basahon sa Taas