Principals països per PIB 2022 Producte interior brut

Última actualització el 8 de setembre de 2022 a les 09:14

Així doncs, aquí teniu la llista dels millors països per PIB 2022 Producte Interior Brut. Els EUA són l'economia més gran del món amb un PIB de 25.3 bilions de dòlars nord-americans, seguit de la Xina, el Japó, Alemanya, Regne Unit i l'Índia.

Els Estats Units aporten el 24.40% del PIB mundial i el següent és la Xina amb el 19.17%. Les 4 principals economies (país) aporten més del 50% del PIB i els 10 primers països aporten més del 60% del PIB mundial.

Principals països per PIB 2022 Producte interior brut

Així doncs, aquí teniu la llista dels millors països per PIB 2022 Producte Interior Brut.

RankPIB, preus actuals (milions de dòlars EUA)Any 2022% del món
1United States2534724.40%
2Xina1991219.17%
3Japó49124.73%
4Germany42574.10%
5Regne Unit33763.25%
6Índia32913.17%
7França29372.83%
8Canadà22212.14%
9Itàlia20581.98%
10Austràlia i Nova Zelanda20061.93%
Llista dels 10 millors països per PIB Producte interior brut

El PIB mundial total es va situar en 103.8 bilions de dòlars nord-americans l'any 2022 i els Estats Units aporten al voltant del 24.40% del PIB mundial seguits de la Xina amb un 19.17%.

Principal país per producte interior brut

Llista dels principals països per PIB l'any 2022

RankPIB, preus actuals (milions de dòlars EUA)2022% del món20232027% el 20272022 de 27
1United States2534724.40%266953096622.71%-1.70%
2Xina, República Popular de la Xina1991219.17%218652912921.36%2.19%
3Unió Europea1720016.56%183202197316.11%-0.45%
4Japó49124.73%529162604.59%-0.14%
5Germany42574.10%456553613.93%-0.17%
6Regne Unit33763.25%368745523.34%0.09%
7Índia32913.17%358349173.61%0.44%
8França29372.83%308636212.66%-0.17%
9Canadà22212.14%236227992.05%-0.09%
10Itàlia20581.98%216925271.85%-0.13%
11Austràlia i Nova Zelanda20061.93%210525171.85%-0.09%
12Brasil18331.77%198024481.79%0.03%
13Russian Federation18291.76%171317961.32%-0.44%
14Korea, Republic of18051.74%192023001.69%-0.05%
15Austràlia17481.68%182821861.60%-0.08%
16Iran17391.67%178321211.56%-0.12%
17Espanya14361.38%151918251.34%-0.04%
18Mèxic13231.27%138016461.21%-0.07%
19Indonèsia12891.24%141118681.37%0.13%
20Àsia central i el Caucas11611.12%123618221.34%0.22%
21Saudi Arabia10401.00%102211080.81%-0.19%
22països Baixos10140.98%107312710.93%-0.04%
23Afrique8570.82%88611470.84%0.02%
24Suïssa8420.81%88810640.78%-0.03%
25Província de Taiwan de la Xina8410.81%89310950.80%-0.01%
26Polònia7000.67%7569940.73%0.06%
27Turquia6920.67%71411360.83%0.17%
28Suècia6210.60%6708330.61%0.01%
29Bèlgica6100.59%6407460.55%-0.04%
30Argentina5640.54%5746460.47%-0.07%
31Noruega5420.52%5505910.43%-0.09%
32Tailàndia5220.50%5566930.51%0.01%
33Israel5210.50%5486690.49%-0.01%
34Irlanda5160.50%5627160.52%0.03%
35Nigèria5110.49%5809580.70%0.21%
36Emirats Àrabs Units5010.48%5065860.43%-0.05%
37Àustria4800.46%5196310.46%0.00%
38Malàisia4390.42%4826340.46%0.04%
39Egipte4360.42%4506380.47%0.05%
40Sud-Àfrica4260.41%4485130.38%-0.03%
41Singapur4240.41%4515440.40%-0.01%
42Amèrica Central4130.40%4385640.41%0.02%
43Filipines4120.40%4466150.45%0.05%
44Vietnam4090.39%4636900.51%0.11%
45Dinamarca3990.38%4195110.37%-0.01%
46Bangla Desh3970.38%4386280.46%0.08%
47Hong Kong SAR3690.36%3914780.35%-0.01%
PIBmón103867100.00%110751136384100.00%0.00%
Llista dels principals països per PIB 2022 Producte interior brut

Així, finalment, aquesta és la llista dels millors països per PIB 2022.

❤️COMPARTEIX❤️

About The Autor

Deixa el teu comentari

La seva adreça de correu electrònic no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats *

❤️COMPARTEIX❤️
❤️COMPARTEIX❤️
Tornar a dalt