Toplande volgens BBP 2022 Bruto Binnelandse Produk

Laas opgedateer op 8 September 2022 om 09:14

So hier is die lys van Toplande volgens BBP 2022 Bruto Binnelandse Produk. VSA is die grootste ekonomie ter wêreld met BBP van 25.3 biljoen Amerikaanse dollar gevolg deur China, Japan, Duitsland, Verenigde Koninkryk en Indië.

Verenigde State dra 24.40% van die Wêreld-BBP by en die volgende is China met 19.17%. Top 4 Ekonomie (Land) dra meer as 50% van die BBP by en die Top 10 Lande dra meer as 60% van die wêreld BBP by.

Toplande volgens BBP 2022 Bruto Binnelandse Produk

So hier is die lys van Toplande volgens BBP 2022 Bruto Binnelandse Produk.

rangBBP, huidige pryse (miljarde Amerikaanse dollars)Jaar 2022% van die wêreld
1Verenigde State2534724.40%
2Sjina1991219.17%
3Japan49124.73%
4Duitsland42574.10%
5Verenigde Koninkryk33763.25%
6Indië32913.17%
7Frankryk29372.83%
8Kanada22212.14%
9Italië20581.98%
10Australië en Nieu-Seeland20061.93%
Lys van Top 10-lande volgens BBP Bruto Binnelandse Produk

Totale wêreld-BBP het in die jaar 103.8 op 2022 biljoen Amerikaanse dollar gestaan ​​en die Verenigde State dra ongeveer 24.40% van die wêreld-BBP by, gevolg deur China met 19.17%.

Topland volgens bruto binnelandse produk

Lys van toplande volgens BBP in die jaar 2022

rangBBP, huidige pryse (miljarde Amerikaanse dollars)2022% van die wêreld20232027% in 20272022 27 om
1Verenigde State2534724.40%266953096622.71%-1.70%
2China, Volksrepubliek van1991219.17%218652912921.36%2.19%
3Europese Unie1720016.56%183202197316.11%-0.45%
4Japan49124.73%529162604.59%-0.14%
5Duitsland42574.10%456553613.93%-0.17%
6Verenigde Koninkryk33763.25%368745523.34%0.09%
7Indië32913.17%358349173.61%0.44%
8Frankryk29372.83%308636212.66%-0.17%
9Kanada22212.14%236227992.05%-0.09%
10Italië20581.98%216925271.85%-0.13%
11Australië en Nieu-Seeland20061.93%210525171.85%-0.09%
12Brasilië18331.77%198024481.79%0.03%
13Russiese Federasie18291.76%171317961.32%-0.44%
14Korea, Republic of18051.74%192023001.69%-0.05%
15Australië17481.68%182821861.60%-0.08%
16Iran17391.67%178321211.56%-0.12%
17Spanje14361.38%151918251.34%-0.04%
18Mexiko13231.27%138016461.21%-0.07%
19Indonesië12891.24%141118681.37%0.13%
20Sentraal-Asië en die Kaukasus11611.12%123618221.34%0.22%
21Saoedi-Arabië10401.00%102211080.81%-0.19%
22Nederland10140.98%107312710.93%-0.04%
23Noord-Afrika8570.82%88611470.84%0.02%
24Switserland8420.81%88810640.78%-0.03%
25Taiwan provinsie van China8410.81%89310950.80%-0.01%
26Pole7000.67%7569940.73%0.06%
27Turkye6920.67%71411360.83%0.17%
28Swede6210.60%6708330.61%0.01%
29België6100.59%6407460.55%-0.04%
30Argentinië5640.54%5746460.47%-0.07%
31Noorweë5420.52%5505910.43%-0.09%
32Thailand5220.50%5566930.51%0.01%
33Israel5210.50%5486690.49%-0.01%
34Ierland5160.50%5627160.52%0.03%
35Nigerië5110.49%5809580.70%0.21%
36Verenigde Arabiese Emirate5010.48%5065860.43%-0.05%
37Oostenryk4800.46%5196310.46%0.00%
38Maleisië4390.42%4826340.46%0.04%
39Egipte4360.42%4506380.47%0.05%
40Suid-Afrika4260.41%4485130.38%-0.03%
41Singapoer4240.41%4515440.40%-0.01%
42Sentraal Amerika4130.40%4385640.41%0.02%
43Filippyne4120.40%4466150.45%0.05%
44Viëtnam4090.39%4636900.51%0.11%
45Denemarke3990.38%4195110.37%-0.01%
46Bangladesj3970.38%4386280.46%0.08%
47Hong Kong3690.36%3914780.35%-0.01%
BBPWêreld103867100.00%110751136384100.00%0.00%
Lys van Toplande volgens BBP 2022 Bruto Binnelandse Produk

So uiteindelik is dit die lys van Toplande volgens BBP 2022 Bruto Binnelandse Produk.

Oor Die Skrywer

Laat 'n boodskap

Jou e-posadres sal nie gepubliseer word nie. Verpligte velde gemerk *

Scroll na bo